17 червня 2017, 19:57 | Футбол

Міжнародна рада футбольних асоціацій (IFAB) пропонує внести серйозні зміни в правила гри.

Незабаром футбольні правила можуть зазнати досить істотні зміни, інформує The Times.

На думку Міжнародної ради футбольних асоціацій (IFAB), ці зміни допоможуть збільшити кількість ігрового часу і поліпшити дисципліну гравців.

При виконанні удару від воріт м'яч може не залишати межі штрафного майданчика Зараз: При виконанні удару від воріт м'яч повинен покинути межі штрафного майданчика, інакше удар повторюється.

Пропозиція: Дозволити командам розігрувати удар від воріт в межах власного штрафного майданчика, при цьому суперник не матиме права перебувати в штрафний опонента.

Гравець сам може розіграти стандартне положення Зараз: Розіграш вільного, штрафного або кутового удару повинен виконуватися одним дотиком, а гравець, що виконав удар, не може повторно торкатися м'яча до тих пір, поки його не торкнеться інший гравець.

Пропозиція: При розіграші вільного, штрафного або кутового удару дозволити гравцеві, що виконує удар, незліченна кількість торкань м'яча, в тому числі надати можливість відразу пуститися в дриблінг.

Виконання вільних / штрафних ударів по рухомому м'ячу Зараз: Вільний і штрафний удари повинні виконуватися по нерухомому м'ячу.

Пропозиція: Вільний і штрафний удари можуть виконуватися по рухомому м'ячу.

Призначення пенальті, якщо голкіпер торкається м'яча руками у власній штрафній при зворотному пасе Зараз: Якщо голкіпер торкається м'яча руками в межах власного штрафного після зворотного паса від гравця своєї команди, то при цьому призначається вільний удар.

Пропозиція: Якщо голкіпер торкається м'яча руками в межах власного штрафного після зворотного паса від гравця своєї команди, то при цьому призначається пенальті.

Рефері не може давати сигнал про закінчення першого тайму / матчу в тому випадку, якщо м'яч знаходиться в грі Ця зміна дозволить уникнути таких інцидентів, як скандально відоме рішення валлійського судді Клайва Томаса під час матчу збірних Бразилії і Швеції на Чемпіонаті Світу 1978. Тоді за рахунку 1: 1 на останній хвилині матчу бразильці заробили кутовий, після подачі якого Зіко відправив м'яч у сітку воріт ударом головою. Проте, Томас не зарахував взяття воріт, оскільки він дав фінальний свисток за секунду до удару бразильця, коли м'яч знаходився в повітрі.

Зараховувати взяття воріт, якщо польовий гравець суперника рукою зупиняє м'яч на лінії воріт Приклад: Під час чвертьфіналу Чемпіонату Світу 2010 року на останній хвилині другого додаткового тайму форвард збірної Уругваю Луїс Суарес рукою вибив м'яч з порожніх воріт після удару гравця збірної Гани Домініка Адійя. Суареса видалили, а африканська збірна отримала право виконати пенальті, але ганський форвард Асамоа Гьян пробив в поперечину воріт. В результаті уругвайці здобули путівку в півфінал в серії пенальті.

Пропозиція: Якщо застосувати запропоновану зміну на вищевказаний приклад, в півфіналі Чемпіонату Світу 2010 майже напевно зіграла б збірна Гани, адже після гри Суареса рукою рефері не став би призначати пенальті, а відразу зарахував взяття воріт.

Призначення удару від воріт, якщо голкіпер відбиває пенальті Зараз:

Якщо м'яч залишається в межах поля після того, як голкіпер відбиває пенальті, у суперника залишається шанс забити гол, зігравши на добиванні.

Пропозиція: Якщо голкіпер відбиває пенальті, то призначається удар від воріт.

Зняття очок з клубів, гравці якого оточують рефері під час гри У минулому сезоні кілька клубів англійської Прем'єр-ліги були оштрафовані за так звану "нездатність контролювати своїх гравців", адже вступати в полеміку з рефері дозволяється тільки капітану. Відповідно до цієї правки можливим покаранням для клубів буде не тільки грошовий штраф, а й зняття очок.