День в історії: 12 років тому Шахтар завоював Кубок УЄФА

20 травня 2021, 14:12 | Футбол

В цей день, але дванадцятьма роками раніше, в Стамбулі донецький Шахтар здобув найбільш знакову перемогу в новітній історії українського футболу.

Рівно 12 років тому, 20 травня 2009 року, донецький Шахтар у фінальному поєдинку Кубка УЄФА, який став останнім до перейменування даного турніру в Лігу Європи УЄФА, на поле стадіону Шюкрю Сараджоглу в столиці Туреччини, Стамбулі, здобув перемогу в додатковий час над бременським Вердером (.

"

Однак, рівно через десять хвилин голкіпер Андрій П'ятов припустився грубої помилки при відображенні удару з дальньої штрафного від бразильця Налдо, завдяки чому німецький колектив встановив підсумковий рахунок основного часу даного поєдинку.

Овертайми проходили по не менше напруженого сценарієм і з серйозним тиском з боку номінальних гостей, однак, вже на самому початку першої п'ятнадцятихвилинки бразильський півзахисник Жадсон зумів знову вивести свою команду вперед, скориставшись фірмовою передачею Даріо Срна з правого флангу.

В кінцевому підсумку, донецький Шахтар вже не упустив можливість підняти над головою європейський трофей, ставши першим в історії незалежної України колективом з подібним досягненням.

Надалі, тільки тоді ще дніпропетровський Дніпро зумів підійти впритул до перемоги в Лізі Європи УЄФА, але поступився фінальної гольовий перестрілці Андалузії Севільї (2: 3) в 2015-му році.