Прімера. Підсумки 6-го туру: Реал розтоптали, Барселону покарали. Цим скористався Атлетіко

28 вересня 2018, 19:07 | Футбол

Олександр Пузік підводить підсумки шостого туру чемпіонату Іспанії.

Реал принизили на Пісхуане, Барселону розбив Леганес, Атлетіко підібрався до лідерів, Вальядолід домігся першої перемоги в сезоні, Атлетик теж програв, через що в чемпіонаті не залишилося не єдиної команди без поразки - про це та багато іншого в підсумках 6-го туру іспанської Прімери.

Результати туру:.

ІСПАНІЯ. ЛА ЛІГА, 6 ТУР 25 ВЕРЕСНЯ 2018 21:00 Еспаньол 1: 0 Ейбар 22:00 Реал Сосьєдад 2: 2 Райо Вальєкано 23:00 Атлетіко 3: 0 Уеска 26 ВЕРЕСНЯ 2018 21:00 Атлетик 0: 3 Вільярреал 21:00 Леганес 2 : 1 Барселона 23:00 Валенсія 1: 1 Сельта 23:00 Севілья 3: 0 Реал Мадрид 27 ВЕРЕСНЯ 2018 21:00 Алавес 1: 1 Хетафе 21:00 Вальядолід 2: 1 Леванте 23:00 Жирона 0: 1 Бетіс Це не гравці Реала. Це сіра маса.

Відразу до головного. Програш Барселони від Леганесі - це скоріше збіг обставин і помилки самих чемпіонів, а от знищення претендента на Рамон Санчес Пісхуан - це своєрідна публічна страта. Давайте відразу до матчу. Почнемо зі стартових складів. Що зробив Мачин? Тренер в минулому турі в матчі з Леванте (6: 2) випробував нову модель з двома нападниками і переконався, що це робочий варіант. Грати так з Реалом було дуже ризиковано, але Мачин прекрасно знав, що робить і в підсумку був винагороджений за свою зухвалість. Тренер вже обігравав цей Реал і тепер знову повторив свій трюк.

А що ж зробив Хулен Лопетегі? Без єдиної думки кинув в бій всіх найсильніших футболістів, покладаючись, що їм вдасться впоратися з Севільєю. Але такі матчі без тренерських рішень не виграються. А в той вечір рішення приймав лише Пабло Мачин. Хулен Лопетегі після матчу скаже, що Реал планував грати активно і з позиції сили йти вперед. Одне питання. Про яку таку "силі" говорив тренер? Того вечора Севілья повністю контролювала хід матчу і по-справжньому грала в футбол. Що робив Реал? Дуже складно відповісти цензурно. Якщо хто і грав з позиції сили, так це Севілья. І практично всі 90 хвилин (крім невеликого відрізка на початку другої половини, коли Реал заворушився і створив пару моментів).

Севілья просто знищила Реал. Гості виглядали гнітюче. Здавалося, що гравці "бланкос" вперше бачать один одному, а футболісти банально не знають куди бігти. Дивитися на цей Реал було неймовірно складно. Але як же приємно було спостерігати за Севільєю! "Нервіонци" з найперших секунд методично знищували свого суперника і цілком заслужено здобули розгромну перемогу. Хоча, можливо, було б справедливіше, якщо господарі забили б ще гол. Або, скажімо, два. Реал, який ми бачили в середу на Пісхуане, заслуговував найжорсткішого покарання. Опустивши емоції, формується наступний висновок - навіть в найгірші часи при Зінедіна Зідана Реал не був такий поганий, як в той вечір.

Хулен Лопетегі встиг завоювати симпатії багатьох уболівальників, але приниження в цьому турі ставить його в скрутне становище. Успіхи швидко забувають, а ось подібні провали надовго врізаються в пам'ять. А якщо на секунду уявити, що на вихідних Реал програє і в дербі з Атлетіко, то можна сміливо припускати, що підуть розмови про звільнення. А на дворі тільки кінець вересня. Справедливі чи розмови? Навряд чи. За два провалених матчу (потенційно) позбавляти роботи наставника - не дуже розумний хід, але перспективи Хулен Лопетегі вже зараз бачаться дуже туманними. Потрібно терміново виправляти ситуацію, але як це зробити, коли в твоєму складі не переможці по духу і природжені лідери, а просто сіра маса?.

Перше фіаско Барселони Головна несподіванка сезону до цього моменту. Навіть погром Севільєю Реала не так шокував, як перемога Леганесі над чемпіоном. "Синьо-гранатові" грали проти останньої команди Ла Ліги, яка ще жодного разу не перемагала в сезоні. Ну які тут могли виникнути питання про переможця? А в підсумку "пепінерос" добилися вражаючої вольової перемоги. І домоглися її цілком заслужено. Так за рахунок чого ж скромній команді з передмістя Мадрида вдалося досягти історичного результату?.

Одна з головних причин - це тактичні перестановки Пеллегріно. Тренер вперше в сезоні вирішив зіграти в п'ять захисників і зроблено це було не на авось. Деякі команди ставлять в матчах проти великих команд п'ять захисників просто для кількості без будь-якої ідеї. Леганес же діяв грамотно, не дозволяв суперникам довго перебувати з м'ячем і йшов в пресинг. Правда, в першому таймі господарі все-таки дозволили супернику забити - Коутиньо класним ударом відправив м'яч у сітку з-за меж штрафного.

Йшла лише 11-я хвилина і у багатьох могла виникнути думка - початок розгрому належить. Але немає. Леганес не зневірився і продовжив грати за планом Пеллегріно. Успіх прийшов у другому таймі, коли команді за хвилину вдалося двічі забити в ворота тер Штегена. Це, звичайно ж, повалило Барселону в шок. До кінця матчу у гостей був ідеальний шанс, але Леганес двічі врятував Куельяр. Голкіпер показав справжні чудеса реакції, коли відбив спершу хитрий удар Коутиньо, а потім - добивання впритул від Ракитича.

В результаті Барса зазнала поразки з рахунком 1: 2. Хто в цьому винен? Всі футболісти, окрім Мессі і Коутиньо, а також, звісно ж, головний тренер. Але почнемо ми з Жерара Піке. Іспанець "чудив" ще в минулому турі і розумний тренер після таких "концертів" посадив би гравця на лаву запасних, але тут Вальверде можна зрозуміти. Ленгле дискваліфікований, Вермален і так в основі, але зліва. Та й Піке у нас же лідер команди, чи не так? Як же я можу посадити на лавку гравця з таким послужним списком і авторитетом в команді?.

На це Жерар відповів дивовижним гольовим пасом на Оскара. Отримуйте 1: 2. Піке вже давно не блищить, але ось так відверто "привозити" в кожному (!) Матчі - це вже відвертий перебір. Також відзначимо відсутність думки в атаці у Барселони, а також марність Дембеле і Ель Хаддад. Ми допускали, що в цьому матчі один з лідерів атаки отримає відпочинок і цим гравцем став Луїс Суарес, який не вийшов з перших хвилин. Ідея вдалою не опинилася. Мунір відчував себе не в своїй тарілці. Що стосується Дембеле, то він починає нагадувати себе зразка минулого сезону. Сподіваємося, тимчасово.

І наостанок хотілося б трохи поговорити і персони Ернесто Вальверде. "Важко пояснити, як це сталося", - сказав ентренадора після поєдинку. Немає ж, Ернесто! Пояснити поразку якраз таки не важко. Складніше відповісти, як Ви до такого довели. Невже складно за півтора року зрозуміти, що банальний контроль м'яча - це не панацея?.

А Леганес, до речі, давно заслуговував на успіх. На початку сезону команді явно не щастило - в кожному поєдинку (крім виїзду на Бернабеу), у "пепінерос" були прекрасні шанси домогтися більшого. Удача прийшла в матчі з чемпіоном, що цінніше саме по собі.

У Луніна великі проблеми How has that not gone in? Brilliant double save from Cuellar! pic. twitter. com / TIrX0c7HaJ - Nicolai Steffensen (@ NicolaiSteffen1) 26 вересня 2018 р.

Чи згодні?.

Крім цих сейвів Куельяр зробив ще мінімум два гідних уваги. З такою грою голкіпера немає ніякого сенсу давати шанс українцю Андрію Луніну, якого "пепінерос" взяли в оренду у Реала. Зрозуміло, що Луніну нададуть практику в Кубку Іспанії, але навіть якщо Андрій проявить себе в тих іграх з кращого боку, навіщо ставити його на матчі Приклади, коли твій перший вибір грає на найвищому рівні?.

Прямо зараз можна сміливо говорити, що Леганес трохи не вгадав з трансфером Луніна. "Огіркам" доведеться заплатити Реалу в тому випадку, якщо він не зіграє 15 матчів у Примері, але де взяти ці 15 матчів за такої гри Куельяра? З іншого боку, можливо саме конкуренція з молодим воротарем допомогла ветерану заграти ще краще? Виходить, що в такому випадку Андрій став своєрідною розмінною монетою.

Атлетіко підібрався до Реалу та Барселоні Пару турів тому ми закликали людей не ховати Атлетіко. У всіх бувають складні моменти і вихід Атлетіко з невеликого кризи був лише питанням часу. Давайте просто заглянемо в таблицю - "матрацники" після зіграного 6-го туру відстають від Реала і Барселони на 2 очка. Критично? анітрохи. А враховуючи, що в наступному турі Атлетіко відправляється на Бернабеу, то цілком можливий варіант, що після вихідних команда Ель Чоло буде вже і вище Реала.

У цьому турі "індіанці" за перші 30 хвилин зняли всі питання про переможця в матчі з Уеска, чого раніше з Атлетіко на Ванда не траплялося. Тут відразу два рекорди - найшвидший гол на стадіоні і найбільша кількість голів за перший тайм. Хвалити можна всіх, але особливо - гравців атаки. Коке, партія, Корреа, Лемар, Коста, Грізманн - все показали відмінний футбол. Головне, що було в той вечір - це баланс. За рахунок чого вдалося цього добитися? Неучасті Родрі і Сауля? Або ж Уеска просто була дуже слабка? Відповіді отримаємо в наступних турах, але прогрес Атлетіко очевидний.

Атлетик підтримав Реал і Барселону і теж програв Перед цим туром в Ла Лізі залишалися три команди, які в цьому сезоні ще не програвали. Символічно, що це саме та трійця, яка ще жодного разу не вилетіла з Прімери. Мова про Реал, Барселоні та легкої атлетики з Більбао. Ну і що в результаті? Всі разом дружно програли. І всюди результат виявився несподіваним.

Атлетик на своєму полі приймав кризовий Вільярреал, який на старті сезону заслужив лише одного - суворої критики. Атлетик більше володів м'ячем, але одного володіння мало. Барселона збрехати не дасть. Швидше за все, гра так би і закінчилася внічию 0: 0, якби не той божевільний удар Форналса з 40 метрів. Якщо не бачили той гол, то обов'язково подивіться нижче. Після цього Атлетик ризикував і отримав ще два голи. Гарна перемога "субмарини", яка має додати впевненості команді для подальших звершень.

А що Атлетик? Баски теж на вірному шляху, але їм не вистачає удачі і холоднокровності. Скоро і це прийде, не сумнівайтеся. З такою грою, як в матчі з Вільярреалом (не зациклюйтеся на рахунку) Атлетик довго не буде знаходитися в другій частині таблиці.

Fechem a internet!.

Pablo Fornals fez isto. #LaLiga #Villarreal pic. twitter. com / rsIV2yhDHA - bet. pt (@bet_pt) 28 вересня 2018 р.

Одним рядком:.

Валенсія знову не змогла перемогти. У цьому турі все йшло до цього, але на останніх хвилинах аспасиев зрівняв рахунок - 1: 1. Для Сельти результат цілком прийнятний, для Валенсії - категорично ні. 0 перемог за 6 турів - це справжня катастрофа. Скоро можуть полетіти голови.

Алавес в цьому турі міг наздогнати за очками Барселону і Реал (!), Але "лисицям" не вдалося обіграти Хетафе на своєму полі. Більш того, Алавес врятував матч лише на 93-й хвилині, коли свій гол забив Хонатан Кальєрі - 1: 1. А якби Ібаі Гомес реалізував пенальті в першому таймі, то все могло скластися для господарів набагато приємніше.

Бетіс на виїзді мінімально здолав Жірону - 1: 0. У цей вечір на Монтіліві зустрілися команди з ідентичним побудовою і схожими ідеями, а перемогли гості. Бетіс виявився терплячим і в підсумку був винагороджений. Еспаньол знову переміг вдома, що дозволило команді залишитися в зоні єврокубків. Постраждав Ейбар, а переможний гол на рахунку захисника Ермосо - 1: 0.

Вальядолід домігся першої перемоги в сезоні - команда на своєму полі в вольовому стилі обіграла Леванте - 2: 1. Цікаво, що три всі три голи були забиті буквально за 10 хвилин на початку другої половини зустрічі. І нарешті Сосьєдад на своєму полі зіграв внічию з Райо Вальєкано - 2: 2. Матч вийшов дуже бойовим, а результат - закономірний.

Збірна туру:.

Гравець туру:.

Команда туру:.

Подія туру:.

Фінт туру:.

І знову Форналс!.

FORNALS ON FIRE. # AthleticVillarreal pic. twitter. com / A2aGJce9Wc - LaLiga (@LaLigaEN) 26 вересня 2018 р.

Образа туру:.

"Мені подобаються люди, які звикли перемагати. І мені подобаються, коли ці люди при програші вітають суперників. Але це Барселону не стосується. Ніхто з них нас не привітав. Жодна людина. Це огидний вчинок ", - сказав після матчу один з героїв матчу Леганес - Барселона Іван Куельяр.

Цікаві факти туру:.

700 - Лео Мессі провів 700-й матч у футболці першої команди Барселони.

3 - Барселона і Реал вперше за три роки програли в Ла Лізі в один день.

32 - Барселона вперше за 32 роки програла останній команді, будучи лідером 1 - Михайла Батшуайі, забивши Сельта, став першим гравцем в 21 столітті, якому вдалося забити в АПЛ, Ла Лізі, Бундеслізі і французькій Лізі 1.

16 - Антуан Грізманн забив найшвидший гол Атлетіко на Ванда Метрополітан, а саме - на 16-й хвилині.

7 - Сім з останніх дев'яти ударів Бен Йеддера у ворота завершувалися голами.

3 - Реал вперше з 2003 року програв перший тайм з різницею в три м'ячі (тоді, 15 років тому це сталося теж на Рамон Санчес Пісхуан).

2 - Леганес є другою командою після Еспаньола, якій в 2018 році вдалося обіграти і Реал, і Барселону.

68 - Всього 68 секунд відокремили Леганес від першого і другого голів в ворота Барселони.

13 - Барселона до цього була непереможна в 13 останніх виїзних матчах проти мадридських команд (останній раз Барса програвала Реалу в жовтні 2014 року).

15 - Перш ніж забити другий гол у ворота Уеска, гравці Атлетіко зробили 15 передач.

11 - Реал в 21 столітті програв найбільше виїзних матчів саме Севільї, а саме - 11.

1 - Пабло Мачин є єдиним тренером, який виграв двічі у Реала, починаючи з минулого сезону.

15 - Дієго Коста повторив свою гіршу серію без забитих голів - 15 матчів.

3 - Атлетіко вперше в історії Ванда Метрополітан забив три голи в першому таймі.

9 - Ніхто не забивав більше голів з-за меж штрафного майданчика, починаючи з минулого сезону, ніж Філіпа Коутіньйо, а саме - 9 (стільки ж у Лео Мессі).

3 - В останній раз Еспаньол вигравав три перші матчі на своєму полі в сезоні в 2010 році, коли тренером був Маурісіо Почеттіно.

Відвідуваність:.

Стадіон Місткість Матч Глядачів Відсоток заповнювання Сантьяго Бернабеу 81 044 Камп Ноу 99 354 Ванда Метрополітан 67 703 Атлетіко - Уеска 3: 0 47 023 69,45% Рамон Санчес Пісхуан 45 500 Севілья - Реал 3: 0 40 972 90,05% Естадіо де ла Сераміка 24 890 Аноета 32 076 Сосьєдад - Райо Вальєкано 2: 2 21 510 67,06% Сан Мамес 53 332 Атлетик - Вільярреал 0: 3 39 672 74,39% Корнелья-Ель Прат 40 500 Еспаньол - Ейбар 1: 0 13 547 33 , 45% Мендісорро? са 19 840 Алавес - Хетафе 1: 1 18 373 92,61% Іпуруа 7 083 Нуево Хосе Соррилья 26 212 Вальядолід - Леванте 2: 1 16 440 62,72% Месталья 55 000 Валенсія - Сельта 1: 1 35 495 64,54% Балаід ос 31 800 Ель Алькорас 5 500 Беніто Вільямарін 54 000 Естадіо де Вальекас 15 500 Бутарке 12 000 Леганес - Барселона 2: 1 12 231 101,93% Колісеум Альфонсо Перес 17 393 Монтіліві 13 286 Жирона - Бетіс 1: 0 11 358 85,49 % Сьюдад де Валенсія 26 354 Всього глядачів:.