На черзі "класика"

07 травня 2016, 01:46 | Теніс
Рафаэль Надаль, twitter.com

Три чемпіона і "самурай".

Любителям ставок на Андердог сьогодні не було де розгулятися - всі фаворити чвертьфінальних матчів здобули перемоги і пройшли в четвірку кращих, де нас чекають дуже захоплюючі битви.

Найбільш зручний суперник дістався Рафаелю Надалю - Жоау Соуза і так забрався вище голови завдяки вдалій турнірній сітці. Втім, іспанець несподівано віддав португальцю одну з партій. Рафа не віддав жодного гейму опонентові в першому сеті, але в наступному ігровому відрізку провалив один з геймів на подачі, дозволивши португальцю зробити пізній брейк і зрівняти рахунок. У вирішальній партії Надаль ще трохи пограв з нервами іспанської публіки, але таки зумів домогтися брейка і оформити перемогу.

У півфіналі "Короля грунту" очікує черговий "класичний" матч проти Енді Маррея. Шотландець взяв верх над Томашем Бердихом, віддавши чеху лише п'ять геймів. Другий номер посіву оформив вікторію всього за 76 хвилин, не давши восьмому сіяному ні найменших шансів на своїй подачі, і реалізувавши три брейк-пойнта.

"Ми відмінно знаємо один одного. Я постараюся реалізувати всі свої шанси, але розумію, що вийду на корт проти тенісиста, здатного обіграти кого завгодно. Маррей був близький до перемоги в півфіналі Монте-Карло, виграв титул в Мадриді в минулому році ... Буде важкий матч, я буду боротися до останнього ", - сказав Надаль напередодні зустрічі з британцем.

Другу півфінальну пару склали Новак Джокович і "наслідувач" стилю гри серба Кеї Нісікорі. Перший номер світового рейтингу здорово прочитав гру Мілоша Раоніча, яка будувалася на потужній подачі. Джокович намагався грати незручно під форхенд канадця і це дало плоди - по разу в кожному з сетів 10-й номер ATP упускав свою подачу. Цього цілком вистачило Новаку для виходу в наступну стадію і серб продовжує погоню за п'ятим титулом у сезоні.

Нисикори протягом турніру вибив не найпростіших опонентів. Спочатку шостий номер посіву на зубах вирвав перемогу у Фабіо Фоньїні, далі обіграв недавнього представника топ-10 Рішара Гаске, а сьогодні зломив опір набрав чудову форму Ніка Кірьоса. КЕІ знаходився в двох очках від поразки в матчі з австралійцем, але зумів зробити камбек. Обмінявшись перемогами на тай-брейках, опоненти з'ясовували переможця гри у вирішальному сеті, де єдиний брейк в матчі зробив саме японець.

"Хороша гра. Нік здорово подавав, лише в третьому сеті я зумів поліпшити гру на прийомі. У мене було кілька можливостей взяти його подачу в першій і другій партії, але він їх знівелював. Думаю, що міг оформити перемогу в двох партіях, якби якісніше відпрацював на брейк-пойнтах ", - сказав після поєдинку Нисикори, який провів на корті дві години і 42 хвилини. Примітно, що серед усіх учасників півфіналів тільки КЕІ не тримав в руках мадридський трофей.

Hot Shot від Кірьоса.

Цікаві факти.

У 30-ти останніх фіналах Мастерсів незмінно брав участь хоча б один представник "Великої четвірки".

Жоау Соуза програв 20-й матч поспіль гравцям першої десятки.

Енді Маррей вперше обіграв Томаша Бердиха на грунті, заодно здобувши 25-ю в кар'єру перемогу на Мастерсах.

Новак Джокович і Рафаель Надаль борються за рекордний 29-й титул на турнірах серії Мастерс.

Надаль і Маррей провели між собою 25 матчів. В очному протистоянні лідирує іспанець, який отримав 17 перемог.

Джокович і Нисикори зіграють 10-ю очну зустріч. Новак беззастережно лідирує (7-2), вигравши шість останніх матчів.

Нисикори втретє поспіль пробився до півфіналу Мадрида.

1/4 фіналу.

Томаш Бердих (Чехія, 8) - Енді Маррей (Великобританія, 2) - 3: 6, 2: 6.

Нік Кірьос (Австралія) - КЕІ Нисикори (Японія, 6) - 7: 6 (6), 6: 7 (1), 3: 6.

Рафаель Надаль (Іспанія, 5) - Жоао Соуза (Португалія) - 6: 0, 4: 6, 6: 3.

Новак Джокович (Сербія, 1) - Мілош Раонич (Канада, 11) - 6: 3, 6: 4.

Два сети в честь свята.

Зазвичай складність матчів на таких турнірах, як Madrid Open, зростає в міру наближення до вирішальних матчів. Однак Домініка Цибулкова спростувала цей факт і легко пробилася у фінальний матч змагань в столиці Іспанії, віддавши Луїзі чирики лише два гейми. Слвачке знадобився рівно годину, щоб зломити опір 19-річної американки. Домініка переграла юну суперницю психологічно - домінувала на корті, діяла агресивно і постійно рвала темп укороченими. Хоча чирики і так провела кращий турнір в кар'єрі, тому навряд чи засмутиться настільки безвільному поразки від сильної, а головне, мотивованої супротивниці.

"Була дуже емоційна на корті. Сьогодні провела класний матч, диктувала свої умови. Я не стала чекати розвитку подій і відразу почала реалізовувати свій план на поєдинок. Для моєї опонентки було вперше грати на такому рівні, тому мені потрібно було її приголомшити, з чим я впоралася ", - сказала Цибулкова по закінченню зустрічі. Сьогодні словачці виповнилося 27 і вона отримала святковий торт від організаторів на післяматчевій прес-конференції.

Ще менше часу на оформлення виходу в фінал витратила Сімона Халеп. Румунка дозволила Саманті Стосур взяти два гейми на своїй подачі в першому сеті, після чого боротьба припинилася. Шоста сіяна реалізувала п'ять з п'яти брейк-пойнтів за весь матч, а в другій партії дозволила австралійці виграти всього лише шість розіграшів. Халеп віддала тільки один сет протягом турніру, не зазнавши особливих проблем з усіма суперницями. Чи буде їй так само легко проти непоступливою Цибулкова? Побачимо вже завтра.

Домініка Цибулкова вийшла в третій фінал у сезоні і вперше виступить у вирішальному поєдинку на турнірі серії WTA 1000. Крім завтрашньої гри, в цьому році 38-я ракетка світу програла Слоан Стівенс в Акапулько і здолала Камілу Джорджі в Катовіце.

Цибулкова вперше на турнірі виграла матч у двох партіях.

Словачка відсвяткувала вікторії в 12 з 13-ти останніх матчів.

Сімона Халеп вдруге пробилася в фінал мадридських змагань. У 2014-му румунка програла Марії Шараповій.

Халеп тричі програла Цибулковій в чотирьох очних зустрічах. Правда, єдина зустріч суперниць на грунті закінчилася на користь румунки.