ЧС-2016. Швеція класом обігрує Данію

09 травня 2016, 00:38 | Хокей
IIHF

У третьому матчі сьогоднішнього ігрового дня чемпіонату світу в групі А зійшлися національні команди Швеції та Данії, які завершили перше коло з окулярами за перемоги, але в різній кількості.

Перший період несподівано більш активно і агресивніше почали гравці збірної Данії, які активно пресингували, боролися за кожну шайбу і грамотно розігрували шайбу. Але ось перший момент був якраз біля воріт данського голкіпера Себастьяна Дама, якого після кидка шведського гравця підстрахувала штанга воріт. Ну, а за п'ять хвилин до сирени на першу перерву данці змогли реалізувати чисельну перевагу. Елерс класно кинув від синьої лінії, а шайба на шляху до воріт зачепила одного з гравців суперника на п'ятаку і виявилася в воротах.

У другому періоді довгий час точилася рівна боротьба, але потім шведи несподівано зрівняли рахунок, після чого збірна Данії посипалася і пропустила ще три шайби у свої ворота, тим самим втративши практично всі шанси на очки в сьогоднішньому протистоянні. Також хотілося б відзначити, що можливо переломним моментом стало вилучення Йеспера Йенсена на чотири хвилини в середині періоду, після якого номінальні господарі забили дві шайби поспіль. Спершу Фантерберг кинув від синьої лінії, але шайба зачепила коник суперника, після чого Росен на п'ятаку переправив її у ворота. потім шведи змогли вийти вперед після досить курйозного голу. Баклунд першим добивав шайбу після кидка Умарк, а диск знову зачепив коник захисника і від нього опинився у володіннях Дама. Ну, а після видалення Йеспера Йенсена, шведи ще раз вистрілили дуплетом. Почалося все з кидка Лінуса Умарк від синьої лінії, після якого Дам відбив шайбу перед собою, а Баклунд доставив її в ворота. Потім через практично дві хвилини Умарк виждав довгу паузу і віддав передачу на п'ятак, де Нюгрен в дотик відправив її в ціль. Ну, а після цього пішов Йеспер Йенсен і це перевага була двічі реалізовано.

У третьому періоді шведи спокійно контролювали шайбу і відверто догравали матч з комфортною перевагою в рахунку. А глядачі в добавок до цього, отримали ще й дві закинуті шайби - по одній на команду. На екваторі заключній двадцяти хвилинки Густав Нюквіст відібрав шайбу у правого краю, змістився до воріт і кинув у ближній кут, повз розстелили на льоду голкіпера. Ну і останнє слово в матчі сказали датчани, які закинули шайбу практично під фінальну сирену. Бьеркстранд викотився з воріт і зробив передачу на Йеспера Йенсена, який в дотик кинув у дальній кут. У воротаря не було шансів, тому що шайба по шляху зачепила коник захисник збірної Швеції і прошмигнула в сітку.

Швеція - Данія 5: 2 (0: 1, 4: 0, 1: 1).

Шайби: 15:05 Елерс (Й. Йенсен, Еллер - больш. ) - 0: 1, 27:03 Росен (Фантенберг, Рітола) - 1: 1, 28:30 Баклунд (Ерікссон, Умарк - больш. ) - 2: 1, 37:06 Нюгрен (Умарк, Сундстрьом - больш. ) - 3: 1, 39:00 Баклунд (Ерікссон, Умарк) - 4: 1, 49:35 Нюквіст (больш. ) - 5: 1, 59:54 Й. Йенсен (Бьеркстранд, Грін) - 5: 2.

Воротарі: Фаст - Дам.