Аякс. Представлення суперника Динамо

15 серпня 2018, 14:02 | Футбол

Київське Динамо в раунді плей-офф Ліги чемпіонів зіграє з амстердамським Аяксом.

Київське Динамо здолало перший етап кваліфікації Ліги чемпіонів, обігравши празьку Славію. Амстердамський Аякс, на відміну від киян, почав свій шлях в ЛЧ на раунд раніше. І зумів по черзі пройти австрійський Штурм і бельгійський Стандард.

Перший матч Динамо і Аякс проведуть 22 серпня в Амстердамі, другий - 28 серпня на НСК Олімпійський.

Аякс особливо не потребує представлення, але ми спробуємо освіжити ваші знання про команду і розповісти, що вона на даний момент з себе представляє.

Рік заснування 1900 Стадіон: Йохан Кройф Арена (53 502) На нинішньому стадіоні Аякс виступає з 1996 року, і раніше він назвався Амстердам-АренА, але після смерті легендарного Йохана Кройфа було прийнято рішення про зміну назви стадіон в його честь.

Подивитися на стадіон в режимі перегляду вулиць Google Maps.

Тренер: Ерік тен Хаг Минулого літа амстердамський клуб покинув головний тренер Петер Бос, який вивів команду у фінал Ліги Європи і пізніше перейшов в дортмундську Боруссію. Його змінив Марсель Кайзер, але він допрацював всього до грудня, після чого був звільнений.

21 грудня 2017 року клуб оголосив про призначення на пост головного тренер 47-річного Еріка тен Хага, який на той момент працював в Утрехті. За сезон до цього тен Хаг привів Утрехт до четвертого місця в Ередівізія, ще сезоном раніше було 5-е місце, а прийняв фахівець клуб після 11 позиції в турнірній таблиці сезону 2014/15.

За півроку з Аяксом тен Хаг зумів зберегти другу позицію в чемпіонаті. Велосипед в Аяксі тен Хаг не вигадав і продовжив грати за стандартною голландської схемою 4-3-3.

Досягнення: Чемпіони Нідерландів (33 рази, рекорд), Володар Кубка (18, рекорд), Володар Суперкубка (8), Ліга чемпіонів / Кубок чемпіонів (1971, 1972, 1973, 1995), Кубок УЄФА-1992 року, Суперкубок УЄФА (3) , Кубок володарів кубків-1987, Міжконтинентальний кубок (2).

Минулий сезон: 2-е місце Перемогти у фіналі Ліги Європи сезону 2016/17 Аяксу не вдалося, так само як і виграти чемпіонат країни, тому в новому сезоні амстердамці стартували в головному турнірі Старого світу з третього кваліфай раунду. І тут же вилетіли. З Ніццою Аякс двічі зіграв внічию, але вдома пропустив на гол більше, ніж на виїзді.

У плей-офф раунді Ліги Європи попався не самий грізний Русенборг, але норвежці і зовсім двічі здолали Аякс, і позбавили голландців єврокубків вже в серпні. У грудні в 1/8 фіналу Аякс вилетів з Кубка країни, програвши по пенальті Твенте, і це стало останньою краплею для керівництва, яке звільнило Марселя Кайзера.

На той момент команда йшла на другому місці з відставанням в 4 очки від ПСВ. Після приходу тен Хага мало що змінилося, і Аякс так і завершив сезон другим з відставанням в 4 очки.

Трансферна кампанія:.

Нинішнього літа Аякс розлучився всього з одним важливим гравцем основи - Джастіном Клюйверт, який пішов в Рому.

Що стосовно покупок, то Аякс здійснив рекордний для клубу трансфер, повернувши вихованця Дейлі Блінда з МЮ. Також був придбаний 29-річний сербський хавбек Душан Тадич з Саутгемптона, і 25-річний Закарія Лабіад з Утрехта, з яким головний тренер добре знайомий по спільній роботі.

Нинішній сезон:.

Чемпіонат Нідерландів тільки стартував минулого уїк-енд, і там Аякс відразу ж зазнав втрат. Будинки "божі сини" не зуміли обіграти Хераклес. Крім того, вони першими пропустили аж на 84-й хвилині, але все ж зуміли врятуватися від поразки, забивши через 4 хвилини.

Кращі справи команди в Лізі чемпіонів. Першим суперників "аяксідов" став австрійський Штур. У першому матчі на Йохан Кройф Арені Аякс здобув впевнену перемогу з рахунком 2: 0. Через тиждень в Австрії була ще одна перемога, яка лише через безглуздого автоголу голкіпера Онана не стала розгромної.

Льєжський Стандард доставив більше проблем, але лише в одному таймі двоматчевого протистояння. Перший виїзний матч Аякс почав з двох забитих голів, але в другій половині пропустив спочатку в середині тайму, а потім - на 4-й компенсованій хвилині з пенальті.

На домашній матч Аякс виходив уже знаючи, що в разі задовільного результату, в наступному раунді їм доведеться зустрітися з київським Динамо. Інтрига в матчі трималася трохи довше, ніж півгодини. На 30-й і 34-й хвилинах Хунтелаар і Де Лігт забили після флангових подач. У те, що Стандард знову відіграється, вже практично не вірилося, а на першій хвилині другого тайму невирішене всі сумніви розбив. Забив він після Тадича, який виконав Зідана - це потрібно побачити.

18 серпня, перед матчем з Динамо, Аякс зіграє ще один матч - в чемпіонаті на виїзді проти ВВВ Венло.

склад:.

Як говорилося вище, Аякс грає стандартні 4-3-3.

Основним першим номером команди вже третій сезон поспіль залишається камерунський голкіпер Андре Онана. Саме він незмінно виходив в старті всіх п'яти офіційних матчів нинішнього сезону. На лавці, раптом чого, є грек Константінос Лампру.

Четвірку захисників складають (справа наліво): 20-річний Нуссаір Мазрауі, 19-річний Матейсен де Лігт, 28-річний новачок Дейлі Блінд і 25-річний аргентинець Ніколас Тальяфіко.

У півзахисті у Аякса не все так однозначно. Тут в трійці центрхава на поле з'являлися Зіеш, ван де Беек, Френкі Де Йонг, датчанин Лассе Шоне і 20-річний Карел Ейтінг. Швидше за все, ця лінія буде вибудовуватися по тому, хто буде в кращій формі і тут можна очікувати будь-кого.

А ось трійку форвардів передбачити буде набагато простіше. Душан Тадич тільки прийшов в клуб, а вже міцно зайняв місце в основі і став практично лідером команди. На його рахунку 2 голи і 2 ассисти в п'яти матчах.

Своє місце в центрі нападу навряд чи віддасть комусь 35-річна легенда Клаас-Ян Хунтелаар. Ветеран регулярно забиває - 4 голи - а в разі чого є юний Кай Сірхейс, відмінно проявляє себе, виходячи на заміну. Каспер Дольберг травмований і про терміни його повернення не повідомляється.

Третім в атаці буде бразилець Давид невирішене. Він починав все п'ять матчів сезону в старті, завбіл 1 гол і віддав два ассист, і навряд чи втратить своє місце в основі до поєдинків з Динамо.