Ліверпуль в Лізі чемпіонів: шлях до Києва

08 травня 2018, 18:49 | Футбол

Football. ua згадує шлях Ліверпуля до київського фіналу Ліги чемпіонів і історію виступу "червоних" в цьому турнірі.

Чи хтось на початку нинішнього сезону міг передбачити, що Ліверпуль зуміє дійти до вирішального матчу Ліги чемпіонів. "Червоні" в Прем'єр-лізі стартували досить посередньо - настільки, що після розгрому 1: 4 від Тоттенхема в ЗМІ щосили порівнювали статистику при Юрген Клопп і Бренданом Роджерса з натяками, що німцеві пора йти. Нічиї з Севільєю і московським Спартаком теж оптимізму не вселяли.

Шлях Ліверпуля в нинішньому розіграші Груповий етап У попередньому сезоні мерсисайдці посіли четверте місце в Прем'єр-лізі, тому почали свій шлях з четвертого кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів.

Там Ліверпуль дістався Хоффенхайм, який команда Клоппа обіграла двічі - 2: 1 на виїзді і 4: 2 вдома.

Жеребкування було дуже прихильна до "червоним": з першого кошика випав Спартак, а доповнили четвірку в групі Е Севілья і Марібор.

Початок групового етапу, як ми вже згадували, вийшло не кращим для Ліверпуля - світова 2: 2 з Севільєю і 1: 1 зі Спартаком. А ось на Маріборі англійці відірвалися сповна - 7: 0 і 3: 0.

У п'ятому турі Ліверпуль щосили смакував перемогу над Севільєю - до кінця першого тайму "червоні" вигравали 3: 0. За легендою, в перерві гравці іспанського клубу дізналися, що у тренера Едуардо Беріццо рак. Як би там не було, в другому таймі три голи влетіли вже в ворота Ліверпуля - 3: 3!.

І наостанок мерсисайдці "нагодували" на Енфілді Спартак, відправивши "м'ясним" сім м'ячів. У тій зустрічі хет-трик зробив Філіпа Коутіньйо, який через якийсь місяць пішов у Барселону, але все одно отримає медаль за перемогу в ЛЧ, якщо Ліверпуль обіграє Реал.

Плей-офф У плей-офф Ліверпуль в перших матчах громив суперників, а в другому вже діяв по ситуації.

Для початку Жозе Са з Порту отримав п'ять м'ячів від трійки Салах - Фірміно - Мане. Португальці не відповіли разу, і другий матч перетворився на порожню формальність - 0: 0.

У чвертьфіналі Ліверпулю дістався перший по-справжньому великий суперник - Манчестер Сіті. "Городяни" вважалися одним з головних претендентів на трофей, враховуючи їх впевнене лідерство в Прем'єр-лізі і яскраву атакуючу гру. Однак перший матч на Енфілді подарував сенсаційний результат - 3: 0. Так боляче команду Пепа Гвардіоли в цьому сезоні ще ніхто не бив. У другому матчі "червоні" пропустили від Габріеля Жезуса на другій хвилині, але вистояли, а потім відповіли двома голами - 1: 2.

У півфіналі жереб визначив Ліверпулю в суперники непросту Рому, яка тільки що вибила Барселону. І знову в першому матчі "червоні" створили собі відмінний заділ, обігравши римлян 5: 2. Все було б ще краще, якби Ліверпуль не пропустив два м'ячі під завісу поєдинку. А в другій зустрічі "червоні" повели 2: 1 і розслабилися, дозволивши Ромі виграти 4: 2, причому їм серйозно пощастило, що суддя зафіксував неіснуючий офсайд у Едіна Джеко (замість пенальті і можливої ??червоною Каріус на 63-й хвилині) і не дав пенальті за гру рукою від Александера-Арнольда. Втім, то вже історія. Ліверпуль у фіналі!.

Кращий матч Серед всіх матчів єврокампанії Ліверпуля осібно стоїть домашня перемога над Манчестер Сіті 3: 0. Саме тоді "червоні" на повний голос заявили про себе, подвердить, що в "свій день" вони можуть обіграти кого завгодно.

Ключ до успіху Атакуюча трійка Ліверпуля Мохаммед Салах - Роберто Фірміно - Садіо Мане змусила говорити про себе всю Європу. Чи жарт - форварди Ліверпуля забили вже 29 голів в Лізі чемпіонів (Салах і Фірміно по 10, 9 - Мане), побивши рекорд турніру, встановлений мадридським ВВС!.

Ліверпуль - команда настрою, і саме настрій цих хлопців може вирішити результат фіналу Ліги чемпіонів в Києві. Можна не сумніватися, що у Реала будуть шанси, щоб забити "червоним", питання в тому, скільки в ворота Наваса заб'ють Салах, Мане і Фірміно?.

Історія виступів у Лізі чемпіонів Ліверпуль ділить з Баварією і Барселоною третє місце за кількістю перемог в Лізі чемпіонів / Кубку європейських чемпіонів - по п'ять тріумфів. Більше перемог тільки у Мілана (7) і Реала (12).

Найсвіжіший успіх відбувся 13 років тому - в 2005 році. Тоді "червоні" програвали після першого тайму 0: 3 Мілану Андрія Шевченка, а після перерви створили подвиг, який увійшов в історію як "стамбульське диво". Вони забили тричі, а потім виграли трофей в серії пенальті!.

Два роки по тому "червоні" знову зустрілися з "россо-нері", але програли 1: 2. Це було лише другої поразки в фіналах ЛЧ / КЕЧ для Ліверпуля - в таких матчах вони звикли перемагати.