Фінляндія - Україна: історія протистоянь

16 червня 2017, 23:55 | Футбол

Football. ua згадує історію зустрічей національних команд України та Фінляндії.

Перша і єдина зустріч між збірними України та Фінляндії відбулася в першому колі нинішнього відбірного циклу. 12 листопада в Одесі команда Андрія Шевченка мінімально обіграла гостей - 1: 0.

Відбірковий турнір ЧС-2018 12. 11. 2016 Україна - Фінляндія 1: 0 Гол: Кравець (24).

Україна: Пятов - Бутко, Соболь, Кучер, Ракицький - Степаненко, Коваленко (Шахов, 89), Зінченко (Ротань, 67), Ярмоленко, Коноплянка (Циганков, 83) - Кравець.

Фінляндія: Градецький - Араююрі, Арківуо, Халсті (Лам, 63), Вяйсянен (Саксела, 83), Тойвіо - Райтала, Маттіла, Ринг (Маркканен, 46), Лод - Пуккі Попередження: Кравець, Ракицький, Зінченко, Соболь - Лам.

Збірна України вважалася явним фаворитом протистояння з фінами, проте поєдинок виявився дуже складним для нашої команди. Незважаючи на те, що в першому таймі Артем Кравець, який ще в самому дебюті перевірив на міцність штангу, після ідеальної передачі Євгена Коноплянки відкрив рахунок, розвинути успіх не вдалося.

Більш того, діючи на контратаках і навіть не намагаючись повністю перехопити ініціативу, гості могли зрівняти рахунок після помилки Олександра Кучера, недбало віддав пас воротареві. Однак Андрій Пятов виграв свою дуель у Теему Пуккі.

А після перерви господарі істотно здали, дозволивши супернику занадто впевнено почувати себе на полі стадіону Чорноморець.

Правда, реальна можливість забити у фінів була, мабуть, лише одна, коли після удару Робіна Лода Пятов відбив м'яч прямо перед собою, але першим встиг на добивання Еері Маркканан не зміг вразити ворота з кількох метрів.

У кінцівці зустрічі збірна України віддала ініціативу супернику і почала діяти на контратаках, під час однієї з яких Коноплянка ледь не подвоїв рахунок. Гол Кравця так і залишився єдиним у матчі, але головне завдання - здобути три очки - була вирішена.